Our Supporters

Sheriff Paul Susienka – Bayfield County
Sheriff James Kowalczyk – Chippewa County
Sheriff Dennis Richards – Columbia County
Sheriff Dave Mahoney – Dane County
Sheriff Steven Delarwelle – Door County
Sheriff Thomas Dalbec – Douglas County
Sheriff Dennis Smith – Dunn County

Sheriff David Beth – Kenosha County
Sheriff Robert Hermann – Manitowoc County
Sheriff Earnell Lucas – Milwaukee County+
Sheriff Scott Perkins – Monroe County
Sheriff Nancy Hove – Pierce County
Sheriff Mike Lukas – Portage County
Sheriff Chris Schmaling – Racine County

Sheriff Cory Roeseler – Sheboygan County
Sheriff Bruce Daniels – Taylor County
Sheriff Richard Anderson – Trempealeau County
Sheriff Joseph Fath – Vilas County
Sheriff Jeff Nett – Waushara County
Sheriff John Matz – Winnebago County
Racine Chief of Police Art Howell

Ashland County District Attorney Kelly McKnight*
Barron County District Attorney  James Babler*
Brown County District Attorney Donald R. Zuidmulder*
Burnett County District Attorney Kenneth L. Kutz*
Buffalo County District Attorney Tom Clark*
Buffalo County District Attorney Tom Bielski
Clark County District Attorney Lyndsey Boon Brunette*
Calumet County District Attorney Jerilyn M. Dietz*
Dane County District Attorney Brian Blanchard*
Dane County District Attorney Diane Nicks Sorenson*
Dane County District Attorney Ismael Ozanne
Dodge County District Attorney Steven D. Bauer*
Dodge County District Attorney Daniel George*
Douglas County District Attorney Mark Fruehauf
Dunn County District Attorney Andrea Nodolf
Eau Claire District Attorney Rich White*

Green County District Attorney James R. Beer*
Iowa County District Attorney Larry Nelson
Iron County District Attorney Matthew Tingstad
Jackson County District Attorney Daniel Diehn
Jackson County District Attorney Thomas Lister*
Kenosha County District Attorney Michael Graveley
Kenosha County District Attorney Robert Jambois*
Kewaunee County District Attorney Andrew Naze
La Crosse County District Attorney Tim Gruenke
La Crosse County District Attorney Roger LeGrand*
Lincoln County District Attorney Donald Dunphy*
Manitowoc County District Attorney Mark Rohrer*
Marathon County District Attorney Jill N. Falstad*
Marathon County District Attorney Theresa Wetzsteon
Marinette County District Attorney Tim A. Duket*
Milwaukee County District Attorney John Chisholm

Oneida County District Attorney Michael Bloom*
Ozaukee County District Attorney Sandy Williams*
Ozaukee County District Attorney Tom Wolfgram*
Portage County District Attorney Thomas Eagon*
Portage County District Attorney Fred Fleishauer*
Portage County District Attorney Louis Molepske
Price County District Attorney Mark Fuhr
Racine County District Attorney Gerald Ptacek*
Richland County District Attorney Edward Leinweber*
Rock County District Attorney David O’Leary
Taylor County District Attorney Kristi Tlusty
Walworth County District Attorney Phillip Koss*
Washington County District Attorney David Resheske*
Waupaca County District Attorney Veronica Isherwood
Waushara County District Attorney Guy Dutcher*

Hon. Charles Clevert* – Court of Appeals (U.S. District Court for the Eastern District of Wisconsin)
Hon. James Shapiro* (U.S. District Court for the Eastern District of Wisconsin)

Hon. Daniel Anderson* – Court of Appeals
Hon. Brian W. Blanchard – Court of Appeals
Hon. Kitty K. Brennan – Court of Appeals
Hon. Richard S. Brown* – Court of Appeals
Hon. Edward R. Brunner* – Court of Appeals

Hon. Thomas Cane* – Court of Appeals
Hon. David G. Deininger* – Court of Appeals
Hon. Timothy Dugan – Court of Appeals
Hon. Charles P. Dykman* – Court of Appeals
Hon. William Eich* – Court of Appeals
Hon. Michael Fitzpatrick – Court of Appeals
Hon. Paul Higginbotham* – Court of Appeals
Hon. Michael W. Hoover* – Court of Appeals
Presiding Judge Joan F. Kessler – Court of Appeals
Hon. Daniel L. LaRoque* – Court of Appeals

Presiding Judge Paul Lundsten – Court of Appeals
Hon. Mark A. Mangerson* – Court of Appeals
Hon. Gregory Peterson* – Court of Appeals
Hon. Mark A. Seidl – Court of Appeals
Hon. Gary E. Sherman – Court of Appeals
Deputy Chief and Presiding Judge Lisa K. Stark – Court of Appeals
Hon. Margaret J. Vergeront* – Court of Appeals
Hon. Leland Wigg-Ninham – Oneida Court of Appeals

Hon. Robert Eaton* – Ashland County
Hon. Kelly McKnight – Ashland County
Hon. James Babler – Barron County
Hon. John P. Anderson – Bayfield County
Hon. Brooke Joos – Beloit Mun. Judge
Hon. Christopher Washburn – Village of Blue Mounds Mun. Judge
Hon. Richard Bennett, Sr. – Brodhead Mun. Court
Hon. Sue E. Bischel* – Brown County
Hon. Marc A. Hammer – Brown County
Hon. Timothy A. Hinkfuss – Brown County
Hon. Thomas J. Walsh – Brown County
Hon. Mark Warpinski* – Brown County
Hon. Donald R. Zuidmulder – Brown County
Hon. Thomas Clark – Buffalo / Pepin County
Hon. James Duvall* – Buffalo / Pepin County
Hon. Gary Schlosstein* – Buffalo / Pepin County
Hon. Kenneth L. Kutz* – Burnett County
Hon. Melissa Mogen – Burnett County
Hon. Roger Benjamin – Village of Butler Mun. Judge
Hon. Donald Poppy* – Calumet County
Hon. Roderick A. Cameron* – Chippewa County
Hon. Steven Cray – Chippewa County
Hon. James Isaacson – Chippewa County
Hon. Lyndsey Boon Brunette – Clark County
Hon. Daniel George* – Columbia County
Hon. James O. Miller* – Columbia County
Hon. Alan White* – Columbia County
Hon. Michael Kirchman* – Crawford County
Hon. Stephen Smits – Village of Combined Locks Mun. Judge
Hon. John Albert* – Dane County
Hon. Peter Anderson – Dane County
Hon. Valerie L. Bailey-Rihn – Dane County
Hon. Angela B. Bartell* – Dane County
Hon. Ellen K. Berz – Dane County
Hon. Stephen Ehlke – Dane County
Hon. Juan B. Colas – Dane County
Hon. Susan Crawford – Dane County
Hon. C. William Foust – Dane County
Hon. Mark Frankel* – Dane County
Hon. Shelley J. Gaylord – Dane County
Hon. Julie Genovese – Dane County
Hon. John D. Hyland – Dane County
Hon. Jill J. Karofsky – Dane County
Hon. Rhonda L. Lanford – Dane County
Hon. John Markson* – Dane County
Hon. Nicholas McNamara – Dane County
Hon. Everett Mitchell – Dane County 
Hon. Moria Krueger* – Dane County
Hon. Jennifer Nashold (ALJ) – Dane County
Hon. Diane Nicks Sorensen* – Dane County
Hon. Richard D. Niess – Dane County
Hon. Frank D. Remington – Dane County
Hon. Josann Reynolds – Dane County
Hon. Stuart Schwartz* – Dane County
Hon. Susan Steingass* – Dane County
Hon. Maryann Sumi* – Dane County
Hon. Steven D. Bauer – Dodge County
Hon. Andrew P. Bissonnette* – Dodge County
Hon. John R. Storck* – Dodge County
Hon. Peter C. Diltz* – Door County
Hon. D. Todd Ehlers – Door County
Hon. Robert A. Hawley* – Door County
Hon. George Glonek – Douglas County
Hon. Michael Lucci* – Douglas County
Hon. Kelly Thimm – Douglas County
Hon. Rod Smeltzer – Dunn County
Hon. Bill Stewart* – Dunn County
Hon. Randi Wind Milsap – Eastern Dane Mun. Court
Hon. Thomas H. Barland* – Eau Claire County
Hon. William Gabler* – Eau Claire County
Hon. Sarah Harless – Eau Claire County
Hon. Emily Long – Eau Claire County
Hon. John F. Manydeeds – Eau Claire County
Hon. Benjamin Proctor* – Eau Claire County
Hon. Michael Schumacher – Eau Claire County
Hon. Thomas Alisankus – Evansville Mun. Court
Hon. Hamdy Ezalarab – Fitchburg Mun. Judge
Hon. Dale L. English – Fond du Lac County
Hon. Gary Sharpe – Fond du Lac County
Hon. Robert Wirtz – Fond du Lac County
Hon. Scott Wales – Fox Point Mun. Judge
Hon. Frederick Klimetz – Franklin Mun. Judge
Hon. Scott Letteney – Town of Geneva Mun. Judge
Hon. David L. Grace – Grand Rapids / Saratoga Mun. Court
Hon. Craig R. Day – Grant County
Hon. James R. Beer – Green County
Hon. Thomas J. Vale – Green County
Hon. Susan Gherty – Hudson Mun. Judge
Hon. Margaret Koehler – Iowa County
Hon. Patrick John Madden – Iron County
Hon. Thomas Lister* – Jackson County
Hon. Jennifer L. Weston* – Jefferson County
Hon. Thomas Simonson – Kickapoo River Mun. Judge

Hon. David M. Bastianelli – Kenosha County
Hon. Barbara A. Kluka* – Kenosha County
Hon. Anthony G. Milisauskas – Kenosha County
Hon. Mary Wagner – Kenosha County
Hon. David Wilk – Kenosha County
Hon. Dennis Mleziva* – Kewaunee County
Hon. Todd Bjerke – La Crosse County
Hon. Gloria L. Doyle – La Crosse County
Hon. Roger LeGrand* – La Crosse County
Hon. Elliot Levine – La Crosse County
Hon. Dennis Montabon* – La Crosse County
Hon. Dale T. Pasell* – La Crosse County
Hon. John Perlich* – La Crosse County
Hon. William D. Johnston* – Lafayette County
Hon. Duane M. Jorgenson – Lafayette County
Hon. Douglas Stern* – Lake Country Mun. Judge
Hon. Glenn Hartley* – Lincoln County
Hon. J. Michael Nolan* – Lincoln County
Hon. Robert Russell – Lincoln County
Hon. Jay Tlusty – Lincoln County
Hon. Daniel P. Koval – Madison Mun. Court Judge
Hon. Gary L. Bendix – Manitowoc County
Hon. Darryl Deets* – Manitowoc County
Hon. Jerilyn M. Dietz – Manitowoc County
Hon. Robert P. Dewane – Manitowoc County
Hon. Jerome L. Fox* – Manitowoc County
Hon. Fred Hazlewood* – Manitowoc County
Hon. Mark Rohrer – Manitowoc County
Hon. Patrick L. Willis* – Manitowoc County
Hon. Dorothy Bain* – Marathon County
Hon. Jill N. Falstad – Marathon County
Hon. Greg Grau* – Marathon County
Hon. Gregory B. Huber – Marathon County
Hon. Michael A. Moran – Marathon County
Hon. Gregory J. Strasser – Marathon County
Hon. Tim A. Duket* – Marinette County
Hon. Randi Othrow – McFarland Mun. Judge
Hon. Marjorie Schuett – Middleton Mun. Judge
Hon. Carl Ashley – Milwaukee County
Hon. Jane V. Carroll – Milwaukee County
Hon. Karen E. Christenson* – Milwaukee County
Hon. Dennis R. Cimpl – Milwaukee County
Hon. Pedro Colon – Milwaukee County
Hon. Jeffrey A. Conen – Milwaukee County
Hon. Gwen Connelly – Milwaukee County
Hon. Thomas Cooper – Milwaukee County 
Hon. Jean DiMotto* – Milwaukee County
Hon. M. Joseph Donald – Milwaukee County
Hon. Thomas Donegan* – Milwaukee County
Hon. Michael Dwyer – Milwaukee County
Hon. David Feiss – Milwaukee County
Hon. Clare L. Fiorenza – Milwaukee County
Hon. Mel Flanagan* – Milwaukee County
Hon. Christopher Foley – Milwaukee County
Hon. Gary Gerlach* – Milwaukee County
Hon. Bonnie L. Gordon* – Milwaukee County
Hon. Michael D. Goulee* – Milwaukee County
Hon. Lindsey C. Grady – Milwaukee County
Hon. Laura Gramling Perez – Milwaukee County
Hon. David Allen Hansher – Milwaukee County
Hon. William Jennaro* – Milwaukee County
Hon. Daniel Konkel* – Milwaukee County
Hon. Mary Kuhnmuench – Milwaukee County
Hon. Charles F. Kahn, Jr.* – Milwaukee County
Hon. Jean M. Kies – Milwaukee County
Hon. Jeffrey A. Kremers* – Milwaukee County
Hon. Michael Malmstadt* – Milwaukee County
Hon. Patricia McMahon* – Milwaukee County
Hon. Dennis P. Moroney – Milwaukee County
Hon. Marshall B. Murray – Milwaukee County
Hon. Daniel Noonan* – Milwaukee County
Hon. Janet Protasiewicz – Milwaukee County
Hon. Frederick C. Rosa – Milwaukee County
Hon. Stephanie Rothstein – Milwaukee County
Hon. Mark A. Sanders – Milwaukee County
Hon. Richard John Sankovitz – Milwaukee County
Hon. Michael Skwierawski * – Milwaukee County
Hon. William Sosnay – Milwaukee County
Hon. Russell W. Stamper* – Milwaukee County
Hon. Michael P. Sullivan * – Milwaukee County
Hon. David C. Swanson – Milwaukee County
Hon. Mary Triggiano – Milwaukee County
Hon. Paul R. Van Grunsven – Milwaukee County
Hon. Jeffrey A. Wagner – Milwaukee County
Hon. Francis T. Wasielewski * – Milwaukee County
Hon. J.D. Watts – Milwaukee County
Hon. Lee Wells* – Milwaukee County
Hon. Glenn H. Yamahiro – Milwaukee County
Hon. Paul E. Gorden (ALJ)* – Milwaukee County
Hon. Phil Chavez – Milwaukee Mun. Judge
Hon. James A. Gramling, Jr.* – Milwaukee County
Hon. Derek C. Mosley – Milwaukee Mun. Judge
Hon. Michael P. Finley – Monona Mun. Judge
Hon. Steven Tinker* – Monona Mun. Judge
Hon. Mark L. Goodman  – Monroe County

Hon. Richard Radcliffe – Monroe County
Hon. J. David Rice* – Monroe County
Hon. Todd Ziegler – Monroe County
Hon. Michael Phegley – Mount Pleasant Mun. Judge
Hon. Kelly Sippel – New Holstein Mun. Judge
Hon. Michael Bloom – Oneida County
Hon. Robert Kinney* – Oneida County
Hon. James Bayorgeon* – Outagamie County
Hon. Nancy J. Krueger – Outagamie County
Hon. Mark J. McGinnis – Outagamie County
Hon. Mitchell J. Metropulos – Outagamie County
Hon. Joseph Troy* – Outagamie County
Hon. Sandy A. Williams – Ozaukee County
Hon. Tom Wolfgram* – Ozaukee County
Hon. Joseph Boles – Pierce County
Hon. Richard Ginkowski – Pleasant Prairie
Hon. Robert Rasmussen* – Polk County
Hon. Thomas Eagon – Portage County
Hon. John V. Finn* – Portage County
Hon. Fred Fleishauer* – Portage County
Hon. Thomas T. Flugaur – Portage County
Hon. Robert Shannon – Portage County
Hon. Douglas Fox* – Price County
Hon. Dennis Flynn* – Racine County
Hon. Charles H. Constantine – Racine County
Hon. Faye M. Flancher – Racine County
Hon. Eugene A. Gasiorkiewicz – Racine County
Hon. Wayne J. Marik* – Racine County
Hon. Emily S. Mueller – Racine County
Hon. Mark F. Nielsen – Racine County
Hon. David W. Paulson – Racine County
Hon. Gerald P. Ptacek* – Racine County
Hon. Nancy E. Wheeler* – Racine County
Hon. Rebecca K. Mason – Racine Mun. Judge
Hon. Charles Gitzinger – Town of Randall Mun. Judge
Hon. Sandra Cardo Gorsuch – Reedsburg Mun. Court
Hon. Edward Leineweber* – Richland County
Hon. William Andrew Sharp – Richland County
Hon. Alan Bates* – Rock County
Hon. Daniel Dillon – Rock County
Hon. Michael Haakenson – Rock County
Hon. Barbara McCrory – Rock County
Hon. Doug Klingberg – Rothschild Mun. Court
Hon. Steven P. Anderson – Rusk County
Hon. Howard W. Cameron, Jr.* – St. Croix County
Hon. Edward Vlack – St. Croix County
Hon. James Evenson* – Sauk County
Hon. Wendy J.N. Klicko – Sauk County
Hon. Guy Reynolds – Sauk County
Hon. Patrick Taggert* – Sauk County
Hon. James J. Bolgert* – Sheboygan County
Hon. Terence T. Bourke* – Sheboygan County
Hon. Gary Langhoff* – Sheboygan County
Hon. John B. Murphy* –Sheboygan County
Hon. L. Edward Stengel – Sheboygan County
Hon. Angela Sutkiewicz – Sheboygan County
Hon. Timothy M. Van Akkeren* – Sheboygan County
Hon. Matthew Roethe – Stoughton Mun. Judge
Hon. Robert C. Kupfer – Somers Mun. Judge
Hon. Thomas Hebl – Sun Prairie Mun. Judge
Hon. Gary Carlson* – Taylor County
Hon. Ann N. Knox-Bauer – Taylor County
Hon. Thomas Flock – Tomah Mun. Court
Hon. John A. Damon* – Trempealeau County
Hon. Michael J. Rosborough* – Vernon County
Hon. Darcy J. Rood – Vernon County
Hon. Todd Meurer – Town of Madison / Middleton / Verona Mun. Judge
Hon. Neal A. Nielsen – Vilas County
Hon. Dennis Costello* – Walworth County
Hon. Phil Koss – Walworth County
Hon. John R. Race* – Walworth County
Hon. Eugene D. Harrington – Washburn County
Hon. Patrick Faragher* – Washington County
Hon. Andrew Gonring – Washington County
Hon. David Resheske*  – Washington County
Hon. Guy Dutcher – Waushara County
Hon. William Domina – Waukesha County
Hon. Ness Flores* – Waukesha County
Hon. Robert Mawdsley*  – Waukesha County
Hon. Vicki Clussman – Waupaca County
Hon. John P. Hoffmann* – Waupaca County
Hon. Raymond Huber – Waupaca County
Hon. Philip Kirk* – Waupaca County
Hon. Troy L. Nielson – Waupaca County
Hon. Brian Sears – Webster Mun. Judge
Hon. Teresa S. Basiliere – Winnebago County
Hon. Daniel J. Bissett – Winnebago County
Hon. William Carver* – Winnebago County
Hon. Barbara Hart Key – Winnebago County
Hon. Karen L. Seifert – Winnebago County
Hon. Scott C. Woldt – Winnebago County
Hon. Paul D. Christensen – Whitefish Bay Mun. Judge

* Indicates Former or Retired 
+ Assumes office January 2019